EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Pracownice poznańskich żłoków protestują

plakat_manifa201120 listopada w poznańskim urzędzie miasta  odbyła się pikieta związku zawodowego Inicjatywa Pracownicza w sprawie podwyżek i warunków pracy w poznańskich publicznych żłobkach. Celem akcji było przede wszystkim przedstawienie radnym traktujących o tym materiałów  - w formie specjalnie przygotowanej broszury.

Od blisko dwóch lat personel żłobków domaga się podwyżek pensji zasadniczych, które obecnie kształtują się na poziomie płacy minimalnej. W tym roku po raz pierwszy miasto zaproponowało podwyżkę. Jej wysokość ma wynosi 32 zł netto na osobę. Według związku IP, biorąc pod uwagę, iż pensje pracownic nic żłobków nie były rewaloryzowane od 2009 r. taka kwota oznacza, iż władze miasta dążą do marginalizacji tej grupy zawodowej.

Przedstawiciele władz tłumaczą zamrożenie płac osób zatrudnionych w żłobkach załamaniem finansów miasta. Jednocześnie każdego roku wydają miliony złotych na inwestycje, które w znikomym stopniu zaspokajają potrzeby przeciętnych obywateli i obywatelek. Prezydent organizując tzw. „budżet obywatelski” próbuje odwrócić uwagę Poznaniaków od problemu zapaści finansów miejskich, za którą w znacznym stopniu sam odpowiada. Tymczasem przykład sytuacji pracownic poznańskich publicznych żłobków pokazuje, że mieszkańcy miasta nie mają żadnego wpływu na to, w jaki sposób wydawane są publiczne pieniądze.

„Nie zgadzamy się – deklaruje nasz związek - aby kształt budżetu Poznania doprowadzał do zwiększenia nierówności i marginalizacji gorzej usytuowanych grup społecznych, w tym pracowników samorządowych. Nie zakończymy walki o wyższe płace”.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.