EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Zebranie ogólne Inicjatywy Pracowniczej z poznańskich żłobków

zlobki_blokada29 grudnia miało miejsce spotkanie Tymczasowej Międzyzakładowej Komisji Inicjatywy Pracowniczej przy zespołach żłobków w Poznaniu. Komisja zwołała datę walnego zebrania członkiń, na którym zostanie wyłoniona stała Komisja – zebranie ogólne odbędzie się 1 lutego, w cśrodę, o godz. 18:00, w centrum społecznym Rozbrat przy ul. Pułaskiego 21a w Poznaniu.

 

Inicjatywa Pracownicza w poznańskich Zespołach Żłobków powstała jesienią 2011 r. na spotkaniu założycielskim, na którym obecne były pracownice niemal wszystkich poznańskich żłobków. W Poznaniu są cztery zespoły żłobków: nr 1 (żłobki „Krecik”, „Calineczka”, „Balbinka” i „Ptyś”), nr 2 („Kalinka”, „Koniczynka” i „Stokrotka”), nr 3 („Czerwony Kapturek”, „Jacek i Agatka” oraz „Królewna Śnieżka”) i nr 4 („Miś Uszatek”, „Michałki”, „Przemko” i „Żurawinka”). Do IP przystąpiło 140 pracownic. Komisja samodzielnie zbiera składki bez udziału pracodawcy.  

Obecnie głównym żądaniem pracownic jest uzyskanie podwyżek w wysokości 30 proc. od podstawy pensji. Związkowczynie biorą regularnie udział w posiedzeniach Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej oraz obradach Rady Miasta. W najbliższym czasie IP będzie wnosić o zorganizowanie informacyjnych tablic związkowych w żłobkach.

Członkinie Inicjatywy Pracowniczej angażują się poza tym w prace Porozumienia Żłobkowego – nieformalnej grupy zrzeszającej pracownice żłobków miejskich i prywatnych, rodziców oraz działaczy i działaczki społeczne. Porozumienie sprzeciwia się prywatyzacji żłobków miejskich i podniesieniu w nich opłat za pobyt dziecka, ubiegając się jednocześnie o podwyżki pensji dla pracownic żłobków publicznych oraz dotacje dla rodziców wysyłających dzieci do żłobków prywatnych.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.