EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Referendum przeciwko zmianom emerytalnym

referendum_wiek_emerytalnyInicjatywa Pracownicza zdecydowała się włączyć w akcję zbierania podpisów za wnioskiem przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum na temat rządowych zmian podwyższenia wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn w Polsce. Zbieranie podpisów za referendum zainicjowała Solidarność, kierując do IP pismo zapraszające do apolitycznej koalicji związków zawodowych i organizacji pozarządowych przeciwnych zmianom w systemie emerytalnym.

Udostępniamy gotowy do wydrukowania formularz TUTAJ, w którym można zbierać podpisy oraz instrukcję TUTAJ.

 

Apelujemy do członków i sympatyków IP o zbieranie podpisów w swoich miejscach pracy i sąsiedztwie oraz o odsyłanie wypełnionych formularzy na adres związku:

 

OZZ Inicjatywa Pracownicza, ul. Kościelna 4, 60-538 Poznań.

Władze nie liczą się z tym, że zdecydowana większość społeczeństwa jest przeciwna podwyższeniu wieku emerytalnego. CBOS w badaniach z początku 2011 r. wskazuje, że blisko trzy czwarte dorosłych Polaków (74 proc.) wypowiedziało się przeciw podwyższeniu wieku uprawniającego do przejścia na emeryturę.

Podobny odsetek (71 proc.) sprzeciwia się zrównaniu wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn.

Władza bez żadnych konsultacji chce ponad naszymi głowami zadecydować o naszym życiu – nie pozwólmy im na to! Nie ma zgody, by nasz czas pracy i emerytura były towarem, dzięki któremu państwo załata dziurę budżetową. To nie my czerpiemy zyski, więc nie będziemy płacić za kryzys!

W najbliższych dniach ukaże się stanowisko Inicjatywy Pracowniczej na temat proponowanych zmian w systemie emerytalnym.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.