EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Zielona Góra: Krzyżaniak zwolniony z ALMY

Działacz Inicjatywy Pracowniczej Piotr Krzyżaniak został w dniu 12 grudnia zwolniony z pracy z nowo otwartych delikatesów Alma w Zielonej Górze po tym, jak dzień wcześniej złożył pismo informujące, że jest przedstawicielem lubuskiej Komisji Zakładowej związku. W piśmie tym IP zwróciła się z prośbą o udostępnienie tablicy ogłoszeń i sali na zebranie związku zawodowego. Poinformowano także kierownictwo firmy, że Piotr Krzyżaniak jest osobą chronioną prawnie. Dyrekcja łamiąc ustawę o związkach zawodowych, zdecydowała się go jednak zwolnić. Pomysł założenia związku wyszedł od samych pracowników ALMY.

Piotr Krzyżaniak rozpoczął pracę w ALMIE w dniu 3 września na okres próbny. W 28 listopada nawiązano z nim umowę na czas określony.

Delikatesy  Alma rozpoczęły swoją działalność w Krakowie w 1995 roku, a pakiet większościowy akcji należy do biznesmena Jerzego Mazgaja. Dziś Alma posiada sieć sklepów m.in. w Krakowie, Warszawie, Nowym Targu, Tarnowie, Wrocławiu, Poznaniu ... pełen wykaz punktów można znaleźć na stronie: www.almamarket.pl/lokalizacje

Siedziba firmy: Alma Market S.A., 30-964 Kraków, ul. Pilotów 6

Piotr Krzyżaniak to ósmy działacz IP zwolniony w ostatnich trzech tygodniach. Zwolnienie Krzyżaniaka, a wcześniejsze również Jacka Rosołowskiego, dobitnie zaświadcza, że prawo do stowarzyszenia się w związki zawodowe w Polsce jest fikcją. Inicjatywa Pracownicza wzywa wszystkich swoich członków i sympatyków, oraz zaprzyjaźnione związki zawodowe, o akcje skierowane przeciwko hiper i supermarketom w dniu 20 grudnia. Organizowane będą akcje m.in. w: Krakowie. Częstochowie, Zielonej Górze, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku. Prawdopodobnie w Lublinie i Toruniu. Wzywamy także do specjalnych i uporczywych akcji protestacyjnych przeciwko Almie.

Związku z falą zwolnień Inicjatywa Pracownicza znalazła się w trudnej sytuacji materialnej. Prosimy wszystkich o wparcie finansowe.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Górecka 154, 61-424 Poznań
57 9043 1070 2070 0042 8758 0001
"Darowizna na obronę praw pracowniczych"

Jednocześnie Inicjatywa Pracownicza zapewnia, iż pomimo prześladowań nie zaprzestanie walki w obronie praw pracowniczych i związkowych, przeciwko wyzyskowi i niesprawiedliwości.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.