EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

14 Grudnia. Dzień solidarności z protestującymi pracownikami...

Cięcia w sferze socjalnej, liberalizacja kodeksu pracy, obniżanie kosztów produkcji poprzez ograniczanie praw pracowniczych, zamykanie rentownych zakładów pracy, brak perspektyw na dalsze życie...i tak oto mija kolejny rok ciężkiej i brutalnej rzeczywistości dla ludzi czyniących wysiłki, by sprzedać swoją prace. Jednak wierzymy, że można żyć inaczej, z tego powodu organizujemy 14 grudnia demonstrację, której celem jest przypomnienie rządzącym elitom, że w tym kraju oprócz nich żyją jeszcze inni ludzie, którzy mają takie same żołądki jak oni.

Chcemy także upamiętnić grudniowe wydarzenia roku’70. Mamy nadzieje, że ten dzień przyczyni się do integracji środowisk protestujących. 32 lata temu na ulicach Szczecina miały miejsce dramatyczne wydarzenia, spowodowane ignorancją rządzących.

Obecnie elity ekonomiczno-polityczne potrzeby obywateli mają również za nic, o czym przekonać się mogliśmy niejednokrotnie (chociażby przy pacyfikacji protestu w Ożarowie czy podpisania lekką ręką zwolnień dla 35 tysięcy górników). Uważamy, że najwyższy czas porzucić politykę i stracić złudzenia, że ten system da się zreformować (parlamentaryzm daje ludziom złudzenia zmian, jednak polityczne obietnice kończą się zazwyczaj na plakatach i ulotkach przedwyborczych). „NIC O NAS - BEZ NAS” Wyjście z obecnego kryzysu widzimy w zmianie stosunków społecznych, a co najważniejsze świadomości, aby ludzie w końcu zrozumieli, że powinni mieć wpływ na otaczającą rzeczywistość, i że nikt za nich lepiej nie będzie wiedział jakie mają potrzeby. „NASZE ŻYCIE W NASZYCH RĘKACH” Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału i współ-organizacji demonstracji, która odbędzie się 14 grudnia 2002 roku, na szczecińskim Placu Lotników (godz.14.00). Jej przebieg zależeć będzie od wszystkich uczestników.

14 grudnia 2002 – OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z PROTESTUJĄCYMI PRACOWNIKAMI (Wrocław, Ożarów, Katowice...)!

F.A./I.P.-Szczecin

4.12.2002

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.